Prvi srpski forum o Noletu i Ani
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prvi srpski forum o Noletu i Ani

Dobrodošli na forum o Noletu i Ani, dvoje tenisera koji su ponos Srbije..Uživajte!!!
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sony Ericsson Open

Ići dole 
AutorPoruka
Dejana_Novak
Admin
Admin
Dejana_Novak


Broj poruka : 520
Godina : 30
Lokacija : Hrvatska
Koliko volite Noleta i Anu :
Sony Ericsson Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sony Ericsson Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.01.2009

Sony Ericsson Open Empty
PočaljiNaslov: Sony Ericsson Open   Sony Ericsson Open Icon_minitimeUto Mar 24, 2009 11:54 am

Žreb za Sony Ericsson Open

Ana je postavljena za sedmog nosioca na Sony Ericsson Open-u, koji u sredu počinje u Majamiju. Učestvuju sve zdrave tensierke, zbog čega turnir ima najjači žreb u ženskom tenisu.

21-godišnjakinja, kojoj je ovde najbolji rezultat učešće u četvrtini finala 2005. godine, kada je debitovala na ovom turniru, će u prvom kolu igrati protiv 41. teniserke sveta, Rumunke Sorane Cirstee, ili protiv teniserke iz kvalifikacija.

25. nosilac Agnes Svazay je moguća protivnica u trećem kolu, dok bi u četvrtom kolu mogla da se sretne sa 11. na svetskoj rang listi, Victoriom Azarenkom. Ovo je jak deo žreba, u kome se nalaze teniserke koje su nekada bile u prvih 10, Anna Chakvetadze i Daniela Hantuchova, kao i polufinalistkinja iz Indian Wells-a Anastasia Pavlyuchenkova, i to su takođe Anine moguće protivnice pre četvrtine finala.

Ukoliko stigne do poslednjih osam, Ana bi mogla da igra protiv drugog nosioca Dinare Safine. Moguće protivnice u polufinalu su između ostalih nosioci iz Rusije, Elena Dementieva, koja je četvrta, i Svetlana Kuznetsova, koja je osma.

Ana se nalazi u suprotnoj polovini žreba u odnosu na branioca titule i prvu teniserku sveta Serenu Williams, kao i trećeg nosioca Jelenu Janković i Venus Williams, koja je peti nosilac; i pre finala ne može da igra ni sa jednom od njih.


1.kolo- BYE
2.kolo- SCHIAVONE Francesca vs PIRONKOVA Tsvetana ili A. SZAVAY [25] koja je takodje slobodna kao nosilac
3.kolo- V. AZARENKA [11] ili A. CHAKVETADZE [22]
4.kolo- F. PENNETTA [15 ili A. MAURESMO [20] ili S. BAMMER [27] ili D. SAFINA [2]
U četvrtfinalu mogući duel sa: S. KUZNETSOVA [8], M. BARTOLI [12], E. DEMENTIEVA [4], C. WOZNIACKI [13]...
Nazad na vrh Ići dole
https://ananovak.forumsr.com
Dejana_Novak
Admin
Admin
Dejana_Novak


Broj poruka : 520
Godina : 30
Lokacija : Hrvatska
Koliko volite Noleta i Anu :
Sony Ericsson Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sony Ericsson Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.01.2009

Sony Ericsson Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Sony Ericsson Open   Sony Ericsson Open Icon_minitimeSub Mar 28, 2009 3:52 pm

Ana sjajno počela

Sony Ericsson Open Miami910

Ana je impresivnom igrom počistila sa terena ukrajinsku kvalifikantkinju Mariyu Koryttsevu rezultatom 6-0, 6-3 u drugom kolu Sony Ericsson Opena.

Od prvog vinera, bekend voleja u prvom poenu, do poslednjeg udarca koji njena protivnica nije mogla da vrati – forhend paralele - 21-godišnjakinja je imala potpunu kontrolu u meču, i zabeležila je pobedu posle sat i 5 minuta.

Nakon što je na svom prvom učešću na turniru 2005. godine stigla do četvrtine finala, Ana pokušava da ostvari najbolji rezultat od godine kada je ovde debitovala.

Sedmi nosilac je u drugom gemu napravila brejk, i odmah uspostavila kontrolu u meču. Anin forhend je pravio ozbiljnu štetu, i Koryttseva nije mogla da izađe na kraj sa snagom i raznolikošću Aninih udaraca. Šampionka French Open-a je još dva puta oduzela servis svojoj protivnici, i osvojila je set bez izgubljenog gema.

Ukrajinka je u drugom setu odabrala da igra tenis na procenete. Osvojila je svoj prvi gem u meču i pokazala ne samo uzdahe u stilu Sharapove, nego i pristojan i snažan forhend.

Ana je tokom drugog seta izgubila malo oštrine, ali je u osmom gemu napravila odlučujući brejk i nadoknadila nedostatak od 0-30 i odservirala z ameč.

"Ana, Ana," vrištala je grupa navijača sa srpskom zastavom, oduševljeni Aninom pobedom, kojom je sebi obezbedila susret trećeg kola sa 25. nosiocem Agnes Szavay u nedelju. Mađarica je ranije tokom dana rezultatom 2-6, 6-4, 6-2 pobedila Italijanku Francescu Schiavone.

"Zadovoljna sam kako sam igrala, pogotovo na početku," rekla je Ana. "Baš sam pojačala, i zadovoljna sam svojom igrom.

"U drugom setu je ona počela da igra mnogo bolje. Za nju je to bila velika scena, noćni meč, pa je verovatno bila nervozna. U drugom setu je počela da igra bolje.

"Nisam previše spustila nivo. Možda nisam bila toliko agresivna kao na početku, ali sam pojačala u važnim trenucima i uspela da u drugom setu napravim brejk.

"Od prvog poena, na neki način priželjkujete pobede kao što je ova. Važno je lako pobediti, da kroz mečeve dobijete samopouzdanje. Pogotovo protiv ovakvih protivnica, morate da ste u meču od prvog poena i da im ne date nadu."
Nazad na vrh Ići dole
https://ananovak.forumsr.com
Dejana_Novak
Admin
Admin
Dejana_Novak


Broj poruka : 520
Godina : 30
Lokacija : Hrvatska
Koliko volite Noleta i Anu :
Sony Ericsson Open Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Sony Ericsson Open Right_bar_bleue

Datum upisa : 18.01.2009

Sony Ericsson Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Sony Ericsson Open   Sony Ericsson Open Icon_minitimePon Mar 30, 2009 7:22 pm

Szavay srušila Anine nade u Majamiju

Ana je imala loš dan, i Mađarica Agnes Szavay je okončala njeno učešće na Sony Ericsson Open-u. 25. teniserka sveta je na Terenu br. 2 Crandon Park-a u Key Biscayne-u trijumfovala sa 6-4, 4-6, 6-1.

Ana je od samog početka ulazila na teren i pokušavala da diktira igru, a Szavay je prikazala pametnu igru i odbrambene veštine, napravila je prvi brejk i povela sa 2-0.

Obe teniserke su teško pronalazile ritam kod svog servisa, i razmenjivale su brejkove više nego obično. Ni jedna nije uspela da dominira u igri, mada je Ana bila ta koja je napadala kad god je bilo moguće. Međutim, nedostajala joj je konstantnost, napravila je nekoliko neiznuđenih grešaka, i rezultat je bio izjednačen.

Ispostavilo se da je deseti gem prvog seta imao ključnu ulogu. Šampionka French Open-a je imala problema sa bacanjem loptice na vetru, i bila je u nedostatku od 15-40. Spasila je obe set lopte, vinerima iz forhend dijagonale i volejom iz bekenda, ali je na treću set loptu Szavay njen bekend završio u mreži, nakon što je njen servis bio diskutabilno proglašen autom.

Bivši svetski broj 1 je u drugom setu prikazala svoj najbolji tenis, kada je smanjila broj neiznuđenih grešaka. Čvrstina i konstantnost Szavay su bili veliki test za Anu, koja je igrala na sve ili ništa. Sjajnom forhend dijagonalom je došla do ključnog brejka i povela sa 4-3. Dok je vodila sa 5-4, osvojila je dva najbolja poena u meču, dubok volej iz bekenda i još jedan iz forhenda.

Međutim, Anine teškoće nisu bile prevaziđene. Brza Szavay je bila primer konstantnosti, i Mađarica je u trećem setu oduzela Anin servis i povela sa 3-0, nakon 10-minutnog prekida zbog slabe kiše, napravila još jedan brejk kada je Anin forhend završio van terena.

21-godišnjakinja je pokušala da se vrati u meč, pri rezultatu 1-4 je vratila jedan izgubljeni servis, ali nije uspela da završi zadatak, pošto je Szavay bila bolja teniserka tog dana, i trijumfovala je posle sat vremena i 56 minuta.

"Jako sam razočarana današnjom igrom," rekla je Ana koja se uprkos svom razočarenju medijima obratila sa uobičajenom ljubaznošću i iskrenošću. "Praktično ništa nisam dobro radila. Pokušavala sam da idem napred, i povremeno sam igrala prilično dobre voleje, ali sam veoma razočarana.

"Nisam mogla da sačuvam svoj servis, i način na koji sam počela, osećala sam da na početku meča imam svoje šanse. Uvek sa promašivala za malo, i bila sam razočarana. Bilo je malo teško podići nivo posle toga.

"Jako dobro sam se osećala uoči ove nedelje. Juče sam dobro odradila trening, imala sam dosta samopouzdanja, i mislim da sam možda zbog toga očekivala da će danas na terenu buti lakše negp što je stvarno bilo. Bilo je teže nego što sam očekivala.

"Sigurna sam da više nikada neću napraviti ovakvu grešku: sa pozitivne strane, mogu nešto da naučim iz ovog poraza."

Ana je zabeležila samo jednu pobedu manje u odnosu na prošlogodišnje turnire na brzim podlogama u martu u Americi, koje su predhodile njenoj prvoj Grand Slam tituli i prvoj poziciji na svetskoj rang listi.

Sada se vraća u Evropu, za sezonu turnira na šljaci. Njen prvi turnir će biti susret Fed Kupa između Srbije i Španije, u Lleidi u Španiji, od 25. do 26. aprila
Nazad na vrh Ići dole
https://ananovak.forumsr.com
Sponsored content





Sony Ericsson Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Sony Ericsson Open   Sony Ericsson Open Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sony Ericsson Open
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» | Sony Ericsson Open | Miami, FL
» Australian Open 2009
» Australian Open 2009
» Serbia Open 2009
» OPEN 13 MARSEILLE, FRANCE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Prvi srpski forum o Noletu i Ani :: Ana Ivanović :: Ana na terenu-
Skoči na: