Prvi srpski forum o Noletu i Ani
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Prvi srpski forum o Noletu i Ani

Dobrodošli na forum o Noletu i Ani, dvoje tenisera koji su ponos Srbije..Uživajte!!!
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Fed Cup, Španija - Srbija

Ići dole 
AutorPoruka
Mirjana MP
Saznaješ za ovaj forum
Saznaješ za ovaj forum
Mirjana MP


Broj poruka : 83
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Vaš 4um : Prijavite se na moj forum o svi sportovima!
Koliko volite Noleta i Anu :
Fed Cup, Španija - Srbija Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fed Cup, Španija - Srbija Right_bar_bleue

Datum upisa : 22.04.2009

Fed Cup, Španija - Srbija Empty
PočaljiNaslov: Fed Cup, Španija - Srbija   Fed Cup, Španija - Srbija Icon_minitimeSub Apr 25, 2009 6:34 pm

Одлична атмосфера у нашем тиму у Љеиди

Женска тениска репрезентација Србије у тениском центру “Љеида” одржала је први тренинг пред суботњи дуел са Шпанијом у оквиру баража за попуну Светске А групе Фед купа. Селектор Дејан Вранеш радио је са комплетном репрезентацијом.

Јутарњи тренинг (од 9 до 11 часова) су одрадиле Ана Јовановић и Александра Крунић, на поподневном ће бити цела екипа са Јеленом Јанковић, Аном Ивановић.

Јелена и Ана, које се већ две недеље налазе на Иберијском полуострву, вредно су тренирале и у протеклих неколико дана под будним око тренера Рикарда Санчеза и Грега Кардона.

Репрезентативке су задовољне подлогом на прелепом тениском комплексу, а посебно похваљују љубазне домаћине и особље хотела у којем је смештена српска селекција.

Атмосфера у тиму је одлична, расположење искључиво победничко.

И домаћини дуела имају пуне руке посла и приводе радове крају. На стадиону на коме ће се играти мечеви монтиране су додатне трибине како би могле да приме све заинтересоване госте малог градића у срцу Каталоније.

Жреб за меч између Шпаније и Србије биће обављен у петак 24. априла 2009. године у прелепом средњовековном замку у центру Љеиде који ће имати прилику да посете тенисерке оба тима.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Mirjana MP
Saznaješ za ovaj forum
Saznaješ za ovaj forum
Mirjana MP


Broj poruka : 83
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Vaš 4um : Prijavite se na moj forum o svi sportovima!
Koliko volite Noleta i Anu :
Fed Cup, Španija - Srbija Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fed Cup, Španija - Srbija Right_bar_bleue

Datum upisa : 22.04.2009

Fed Cup, Španija - Srbija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fed Cup, Španija - Srbija   Fed Cup, Španija - Srbija Icon_minitimeSub Apr 25, 2009 6:35 pm

Јелена и Ана уживају у Љеиди
Тенисерке Србије Јелена Јанковић и Ана Ивановић, наставиле су припреме у Љеиди за предстојеће мечеве Фед купа са Шпанијом.


Free Image Hosting by ImageBam.com Србија 25. и 26. априла игра са Шпанијом у плеј офу за попуну Светске А групе Фед купа.

Тренутно четврта тенисерка света истакла је да се осећа одлично и да једва чека да почну мечеви.

"Осећам се сјајно, терени су одлични, време је прелепо и једва чекам да кренемо са мечевима. Лепо је опет бити са својим тимом, драго ми је што смо сви поново заједно. Наравно, идемо на победу, која ће нам донети пласман у највиши ранг и шансу да се наредне године боримо за титулу у Фед купу", рекла је Јанковићева.

Према њеним речима, тенис је индивидуални спорт и нема пуно прилика да се екипа окупи и буде заједно.

"Зато су ово Ани и мени специјална дешавања, јер ми углавном играмо сингл и стално смо на турнирима. Ово је нешто друго, посебан осећај, јер играмо за своју земљу и заједничким снагама се боримо за победу која је увек циљ", рекла је Јанковићева.

Она је додала да је атмосфера у тиму сјајна и да ће све играчице дати све од себе да победе Шпанију. "Надамо се најбољем", закључила је Јанковићева.

Тренутно седма тенисерка света Ана Ивановић нагласила је да ужива у досадашњем боравку у Љеиди.

"Домаћини су се потрудили да се осећамо као код куће и захвална сам Тениском савезу Спаније и локалним властима", рекла је Ивановићева и додала да је упознала градоначелника Љеиде.

Према њеним речима клуб је веома леп, као и терени и пратећи објекти, а да у свалачионицама чак постоји и ђакузи. "Одрадила сам серију напорних тренинга протеклих дана. Подлога се показала доста брзом. Надам се да ће услови остати такви до суботе", рекла је Ивановићева.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Mirjana MP
Saznaješ za ovaj forum
Saznaješ za ovaj forum
Mirjana MP


Broj poruka : 83
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Vaš 4um : Prijavite se na moj forum o svi sportovima!
Koliko volite Noleta i Anu :
Fed Cup, Španija - Srbija Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fed Cup, Španija - Srbija Right_bar_bleue

Datum upisa : 22.04.2009

Fed Cup, Španija - Srbija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fed Cup, Španija - Srbija   Fed Cup, Španija - Srbija Icon_minitimeSub Apr 25, 2009 6:36 pm

Igre u Ljeidi mogu da počnu - to je poručila Jelena Janković posle žreba za meč Fed kupa za popunu Svetske A grupe.

Upravo će najbolja srpska teniserka u subotu otvoriti duel sa Špankinjama, igraće sa Marijom Hoze Martinez u 13 sati.

"Trenutno se osećam bolje. Prehladila sam se po dolasku u Ljeidu i imala problema sa disanjem. Doktor reprezentacije Zdeslav Milinković me je pregledao i biću spremna za meč", kazala je Jelena.
"Ne obazirem se previše na tu malu prehladu, u subotu ću izaći na teren i pokušati da dam sve od sebe, da pobedim i donesem Srbiji prvi poen. Igre mogu da počnu", zaključila je Jelena Janković.

U drugom meču će se sastati Ana Ivanović i Anabel Medina Garigez.
"Mislim da smo se dobro spremile za ovaj susret, jedva čekamo da počne meč. Trenirale smo veoma dobro, šljaka je savršena. Srećna sam što ću ponovo posle godinu dana igrati na ovoj podlozi na kojoj nisam bila od osvajanja Rolan Garosa" podsetila je Ana Ivanović.
Selektor reprezentacije Srbije Dejan Vraneš ceni rivala, ali je optimista pred dvodnevne borbe u Ljeidi.

"Jelena i Ana su pune samopouzdanja pred važan meč. Španija ima dobar tim i sjajnu tradiciju, a i iskustvo u Fed kup takmičenju je na njihovoj strani. Osvajali su titulu više puta. Ali i Srbija ima jaku, kvalitetnu i perspektivnu ekipu, naše devojke su pokazale odlične igre u Fed kupu, atmosfera u reprezentaciji je odlična, ekipa sve uigranija i sigurno je da možemo očekivati odlične rezultate u budućnosti", ocenio je Vraneš.

"Meč protiv Španije će biti težak, ali devojke su se sjajno pripremile, imamo dobre šanse da napravimo dobar rezultat u Ljeidi i da se plasiramo u Svetku A grupu. Favoriti smo na papiru, u meč ulazimo maksimalno motivisani da to i dokažemo", dodao je prvi stručnjak reprezentacije Srbije.

Vraneš nije mogao da otkrije ko će igrati u dublu u nedelju.

"Za dubl uvek nominujemo Jelenu i Anu, njih dve poseduju najveći potencijal, ali odluku o tome ko će igrati dubl donećemo u zavisnosti od toga kako se bude kretao rezultat u singlovima", završio je priču Dejan Vraneš.

Selektor Španije Miguel Margets Lobato se nada da će posle subotnjih duela biti 1:1. Šansu za trijumf svog tima vidi u dublu.

"Želja nam je da posle prvog dana bude 1:1. Taj rezultat bi značio da je u nedelju sve moguće kad je u pitanju konačan ishod meča, a nama je cilj pobeda kao i svakom timu", počeo je Lobato.

"Srpkinje su izuzetno jake i ne znam gde nam je šansa za osvajanje tri poena, ali u dublu smo najbliži pobedi. Ako dublovi budu odlučivali o konačnom pobedniku, smatram da su šanse na našoj strani i siguran sam da bismo otišli u Svetsku A grupu. Marija Martinez i Nurija Ljagostera su trenutno drugi dubl sveta u WTA trci i ubeđen sam da mogu svakoga da pobede", podsetio je Miguel Margets Lobato.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Mirjana MP
Saznaješ za ovaj forum
Saznaješ za ovaj forum
Mirjana MP


Broj poruka : 83
Godina : 31
Lokacija : Rogatica, Republika Srpska
Vaš 4um : Prijavite se na moj forum o svi sportovima!
Koliko volite Noleta i Anu :
Fed Cup, Španija - Srbija Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fed Cup, Španija - Srbija Right_bar_bleue

Datum upisa : 22.04.2009

Fed Cup, Španija - Srbija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fed Cup, Španija - Srbija   Fed Cup, Španija - Srbija Icon_minitimeSub Apr 25, 2009 6:36 pm

Јелена Јанковић: Прехлада ме не спречава да играм

Тенисерка Србије Јелена Јанковић изјавила је да ће покушати да у првом мечу плеј офа за попуну Светске А групе Фед купа са Шпанијом победи и донесе први бод екипи, иако је имала проблема с прехладом.

Јанковићева, која је четврта на WТА листи, сутра ће у 13 сати прва изаћи на терен у Љеиди, када ће се састати са Маријом Хосе Мартинес - 46. играчицом на WТА листи.

"Тренутно се осећам боље. Имала сам малих проблема са дисањем, јер сам се прехладила када сам дошла у Љеиду. Прегледао ме је лекар и бићу спремна за меч", рекла је Јанковићева.

Према њеним речима, не обазире се превише на прехладу.

"Сутра ћу покушати да дам све од себе, да победим и донесем Србији први поен. Игре могу да почну", рекла је Јанковићева. Тенисерка Србије Ана Ивановић сматра да су све играчице спремне за мечеве са Шпанијом и да једва чекају да почне такмичење.

"Срећна сам што ћу поново после годину дана играти на овој подлози на којој нисам била од освајања Ролан Гароса", рекла је тренутно седма играчица света, која ће се сутра састати са Анабел Медином Гаригес, 18. на WТА листи.

Селектор Фед репрезентације Србије Дејан Вранеш истакао је да су "Јелена и Ана пуне самопуздања уочи овако важног меча".

"Шпанија има добар тим, сјајну традицију, а и искуство у Фед такмичењу је на њиховој страни. Освајали су ово такмичење више пута. Међутим, Србија има јаку, квалитетну и перспективну екипу", рекао је Вранеш.

Он је додао да је атмосфера у репрезентацији одлична, а да је екипа све уигранија и да се могу очекивати велики резултати у будућности.

"Меч против Шпаније биће тежак, али девојке су се сјајно припремиле. Имамо добре шансе да направимо сјајан резултат овде у Љеиди и да се пласирамо у Светску А групу. Фаворити смо на папиру, а у мечеве улазимо максимално мотивисани да то и докажемо", рекао је Вранеш.

Према његовим речима, у дублу увек могу да играју Јелена и Ана, јер њих две поседују највећи потенцијал.

"Одлуку о дублу донећемо у зависности од тога како се буде кретао резултат у сингловима", рекао је Вранеш.

У Љеиди сутра у 13 сати почиње први меч, а играће се два сингла, док у недељу мечеви почињу у 12 сати и играће се два сингла и дубл.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.srbijasport.forumandco.com
Sponsored content





Fed Cup, Španija - Srbija Empty
PočaljiNaslov: Re: Fed Cup, Španija - Srbija   Fed Cup, Španija - Srbija Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Fed Cup, Španija - Srbija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Davis Cup 2008/2009 - Španija - Srbija
» FEDERATION CUP - Srbija/Japan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Prvi srpski forum o Noletu i Ani :: Ana Ivanović :: Ana na terenu-
Skoči na: